SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/018 | 4028 Debrecen, Kassai út 25.

Intézmény logo

Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2021. nov. 16.


HAON I DEHÍR

  „Okos kiállítás” nyílt

  Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola évek óta jó kapcsolatot ápol a Budapesti Épületgépész Múzeummal. Ennek eredményeként, közös, állandó kiállítás nyílt az iskolában szerdán.

  „Okos kiállítás” nyílt

   A megnyitó ünnepségen a házigazda szerepében Kovács Zsolt igazgató köszöntötte a meghívott vendégeket, a jelenlévő oktatókat és diákokat, továbbá az iskola társintézményéből, a Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikumból érkezett látogatókat.

  Az iskola vezetője elmondta, hogy a tárlat legfontosabb célja az épületgépészeti ágazat népszerűsítése.

  Szeretnék, ha a nyílt napokon, pályaorientációs eseményeken egyre több diák figyelmét keltené fel a szakma. Mint mondta, a tárlat most már állandó részét fogja képezni az iskolának. A diákok számára rendkívül hasznos lesz, hiszen testközelből tudják megismerni azokat az eszközöket, amelyekről tanulnak.

  A megnyitón részt vett Gyurkovics Zoltán, a Magyar Mérnöki Kamara Épületgépészeti Tagozat elnöke, aki arról beszélt, hogy a kiállítás az Országos Magyar Épületgépészeti Napok keretében nyílt meg. A részletekről szólva elmondta: hagyomány, hogy a rendezvény ideje alatt egy-egy oktatási intézményben hasonló múzeum-sarkot avatnak. Gyurkovics Zoltán a fiatalok felé fordulva hangsúlyozta: az épületgépészeti szakma az egyik legembercentrikusabb hivatás, hiszen az ágazat szakemberei az épületek használóinak komfortját hivatottak kiszolgálni. A 2000-es években robbanásszerűen fejlődtek az épületgépészeti technikák, ezért az ágazatban tevékenykedő szakembereknek folyamatosan képezniük kell magukat.

  Chappon Miklós egyetemi docens, az Épületgépészeti Múzeum igazgatója elmondta: 260 négyzetméteres, nagytétényi kiállítóterükben több mint 8500 tárgyi és 12 ezret meghaladó irodalmi gyűjtemény foglal helyet. Ezen kiállítási tárgyakból adtak át a debreceni szakképző intézménynek és a jövőben folyamatosan frissíteni fogják a tárlatot.

  A kiállítás berendezésében Kiss Gyöngyi vállalt jelentős szerepet. Az iskola épületgépész oktatója elmondta: a szakmabelieknek rendkívüli élményt nyújt a tárlat, hiszen ötvözi a régmúltat, napjainkat és a jövőt.

  A látogatókat nosztalgikus érzés keríti hatalmába, amikor elsétálnak az elmúlt század gáztűzhelyei mellett és óhatatlanul eszükbe jut a nagymama konyhája, illetve az ott készült finomságok. A tárlat egyik különlegessége, hogy minden kiállított tárgynál elhelyeztek egy QR-kódot, melyet beolvasva a látogatók számos többletinformációhoz juthatnak. Kiss Gyöngyi azt is elmondta, hogy van olyan kiállított kályha, melynek restaurálásában az iskola központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelő diákjai vettek részt.

   

  Kapcsolódó sajtóanyagok:

  Dehír | HAON

  GALÉRIA

  „Okos kiállítás”

  261104167_4687846401276687_1220337841817722672_n.jpg
  262315200_4687846514610009_4395631116082921755_n.jpg
  261816000_4687847071276620_8456251984686129332_n.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Felújítás a Burgundia utcán

  Felújítás a Burgundia utcán

  Védőtető felújítást végeztek iskolánk tanulói a Burgundia utcán. Az OSB lapok cseréje és a csapadékvíz elleni szigetelés kialakítása hidegragasztási technológiával volt a feladatunk. A homlokzat nemcsak megszépült, hanem sokkal biztonságosabb lett.

  2023. nov. 24.


  DSZC Építech

  Szakmai nap

  Szakmai nap

  Iskolánk felnőtt burkoló és kőműves tanulói részére szakmai napot szerveztünk a SIKA Magyarország közreműködésével. A gyakorlat központú bemutató során lehetőség volt betekinteni a technológiai és technikai újdonságokba, hallhattunk a ragasztási rendszerekről, rétegrendekről és a felnőttek kipróbálhatták a különböző anyagokat. Köszönjük a tartalmas előadást!

  2023. nov. 24.


  DSZC Építech

  Megyei Asztalitenisz Diákolimpia

  Megyei Asztalitenisz Diákolimpia

  November 19-én vasárnap 8 órai kezdettel rendezték meg a városi és megyei asztalitenisz diákolimpiát, a két versenyt összevonva.

  2023. nov. 21.


  DSZC Építech


  Partnereink

  • CZP 2006 Szolgáltató Kft.
  • DÉOSZ Debreceni Építőipari Oktatási és Szolgáltató Kft.
  • DÉSZ-KER Debreceni Építő, Szolgáltató és Kereskedelmi ZRt.
  • ENERGOSOLAR Épületgépészeti és Mérnöki Kft.
  • FLEXKOMFORT Tervező, Kivitelező, Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.
  • Ice-Star Szerviz Kft.
  • KISS-ISKOLABÚTOR Bútorgyártó Kft.
  • Klíma Doki Kft.
  • Kiss János egyéni vállalkozó
  • NATUR DESIGN Bútor Manufaktúra Kft.
  • NYAK-ÉP Építőipari Szolgáltató Kft.
  • RENOVATO BAU Építőipari és Kereskedelmi Kft.
  • "SOLÁR-D" Kereskedelmi és Építőipari Szolgáltató Kft.
  • TRIORA Kft.
  • LAMFORG Kft.
  • Thermo-Solar Építőipari Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola

    4028 Debrecen, Kassai út 25.

   • Telefon: 06 52/525-350

    E-mail: igazgato@epitechdszc.hu

    OM azonosító: 203033/018

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002420


   2023Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola